Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.3godz.3min.

Atlético Juvenil A w finale Copa de Campeones

Atlético Juvenil A pokonało Tenerife 1-0 i awansowało do finału Copa de Campeones. Jedyne trafienie w drugiej połowie zaliczył Giovanni, skutecznie egzekwując rzut karny.

Wraz z upływającymi minutami przewagę zyskiwali Rojiblancos. Óscar Clemente trafił w poprzeczkę, a w końcówce pierwszej połowy swoje okazje mieli Giovanni oraz Borja. Do szatni zespoły schodziły jednak przy wyniku bezbramkowym.

Od początku drugiej odsłony do ataku ruszyli piłkarze ze stolicy, co szybko zaowocowało rzutem karnym za faul na Giovannim. Do „jedenastki” podszedł poszkodowany i pewnym strzałem w lewy róg bramkarza otworzył wynik w 49. minucie. W końcówce spotkania inicjatywę przejęli Kanaryjczycy i kilkukrotnie zagrozili bramce dos Santosa, lecz ostatecznie z awansu cieszyli się Colchoneros.

Finałowym przeciwnikiem podopiecznych Manolo Cano będzie Sporting Gijón, który pokonał Barcelonę 2-1. Mecz odbędzie się 5 maja o 12:00 w Ciudad de Real. Obie drużyny do tej pory raz triumfowały w pucharze rozgrywanym od 1995 roku. Atleti okazało się najlepsze w 2002 r., natomiast ekipa z Asturii triumfowała w 2004 r.

Tenerife – Atlético 0-1 (0-0)