2dn.2godz.33min.

Atlético Madryt Juvenil A w finale Copa del Rey

Atlético Madryt Juvenil A zremisowało z Athletikiem 1-1 w rewanżowym meczu ½ finału młodzieżowego Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu Rojiblancos zwyciężyli 3-0 i awansowali do finału.

Mimo wysokiego tempa, pierwsza połowa nie przyniosła ani jednej bramki. Niedługo po zmianie stron karnego wywalczyli Baskowie, a „jedenastkę” na gola zamienił Sancet. Los Leones nadal naciskali i próbowali odrobić straty z pierwszej potyczki. Gracze z Madrytu przetrwali napór, a w 83. minucie zdołali wyrównać za sprawą Joaquína.

Finałowym rywalem Atleti będzie Real Madryt, który w dwumeczu ograł San Félix 7-5 (6-1, 1-4). Do starcia dojdzie 24 czerwca o 18:00 w Cuence. Będzie to powtórka sprzed roku i dwóch lat. W 2016 roku po dogrywce zwyciężyli Colchoneros, a rok później Królewscy, którzy również potrzebowali dodatkowego czasu.

Athletic – Atlético 1-1 (0-0)

1-0 Sancet 55’-k.

1-1 Joaquín 83’

Żółte kartki: García de Albéniz (Athletic); Medrano, dos Santos, Andy (Atlético)

Sędzia: Jon Ander González Esteban (Barakaldo, Kraj Basków)

Athletic: de Miguel – Paredes, Arberas (Núñez, 46′), Córdoba (Sanmillán, 71’), Urain (Azcona, 55’), Aguirre, Estrada, Sancet, García de Albéniz, Vencedor, Artola (Cabo, 60′)

Atlético: Álex Dos Santos – Ricard, Medrano, Aitor, Montero, Mikel, Agüero (Joaquín, 54′), Andy (Ferreras, 74′), Borja (Gio, 45′), Óscar (JC, 79′), Castro