AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 18 czerwca 2018, 13:42. Na stronie przebywa 185 kibiców.
Strona głównaAtlético stworzyło specjalny plan przygotowań dla ...
Oglądaj ligowe mecze Atletico Madryt w Eleven Sports

Atlético stworzyło specjalny plan przygotowań dla Saúla Ñígueza

16.07.2017; 12:53, Dylan

Sezon 2016-17 był dla Saúla Ñígueza bardzo wyczerpujący. Hiszpan rozegrał w sumie 53 mecze dla Atlético i 12 meczów dla reprezentacji Hiszpanii (zarówno dorosłej, jak i młodzieżowej). Na odpoczynek mógł udać się dopiero 30 czerwca po finale Mistrzostw Europy U-21.

 

Początkowo informowano, że wychowanek Rojiblancos stawi się podczas pretemporady około 18 lipca. Hiszpańskie media informują jednak, że 22-latek zamelduje się w Madrycie dopiero 30 lipca. Ponieważ do rozpoczęcia nowego sezonu pozostaną wtedy zaledwie trzy tygodnie, będzie on pracował zgodnie ze specjalnie ułożonym dla niego planem.

 

Największym wyzwaniem będzie uzyskanie odpowiedniego poziomu przygotowania fizycznego, bowiem Saúl Ñíguez jako jedyny przegapi kluczowy obóz w Los Ángeles de San Rafael. Oznacza to, że Hiszpan nie tylko nie pojedzie na sparing do Meksyku, ale nie weźmie także udziału w Audi Cup (1-2 sierpnia) oraz nie zagra w sprawdzianie z Brighton (6 sierpnia).

 

Zamiast tego król strzelców ostatnich Mistrzostw Europy U-21 będzie pracował indywidualnie w klubowym ośrodku, by dorównać swoim kolegom pod względem kondycji i przygotowania fizycznego. Być może wychowanek Rojiblancos dostanie szansę pokazania się w którymś z dwóch ostatnich sparingów, które zostaną rozegrane 11 i 12 sierpnia. Sztab szkoleniowy na pewno jednak nie będzie w stosunku do niego podejmował niepotrzebnego ryzyka.Źródło: MARCA

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski