AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 kwietnia 2019, 14:42. Na stronie przebywa 196 kibiców.
Strona głównaCiężka praca sprzyja Gelsonowi

Ciężka praca sprzyja Gelsonowi

04.11.2018; 13:51, Kuszlyk

Wiele się zmieniło dla Gelsona w ostatnim tygodniu. Niegdyś nie było dla niego miejsca w planach Diego Simeone, lecz w ostatnich dwóch meczach zaczęto uznawać go za jednego z podstawowych zawodników.

Gelson nie miał udziału w meczach od 25 września, kiedy zaliczył zaledwie 26-minutowy epizod z Hueską. W środku tygodnia zyskał wystarczająco zaufania, by zagrać z Sant Andreau i wykorzystał swoją szansę maksymalnie, zdobywając jedyną bramkę w tym meczu.

Następnie - częściowo z powodu szczęścia, częściowo z powodu braku opcji w ofensywie - uzyskał w sobotę możliwość zagrania w La Lidze od pierwszej minuty. Simeone wierzy, że ciężka praca powinna się spłacić, więc jak mantrę wykorzystał to w przypadku byłego gracza Sportingu Lizbony.

Szkoleniowiec chciał gracza, który będzie bezpośrednią odpowiedzią przeciwko stylowi gry Leganés. W tym podejściu było trochę racji, gdyż to Portugalczyk wywalczył rzut wolny, którego Antoine Griezmann zamienił na bramkę.

Sam wynik 1-1 okazał się rozczarowujący dla Rojiblancos, lecz przynajmniej Gelson z uśmiechem na twarzy może spojrzeć w przeszłość i być dumnym, jak jego status w stolicy Madrytu uległ poprawieniu.Źródło: Marca

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski