Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.2godz.52min.

Copa del Rey dla Atlético Juvenil A! Tryplet stał się faktem

Atlético Madryt Juvenil A dokonało remontady i wygrało 3-1 z Realem Madryt w finale Copa del Rey Juvenil. Piąty triumf w rozgrywkach stał się faktem po trafieniach Óscara Clemente, Giovanniego Navarro oraz Andy’ego Escudero.

Młodzi piłkarze Atleti w Kastylii-La Manchy od początku mogli liczyć na głośny doping kibiców. Na boisku to jednak Królewscy mieli więcej powodów do zadowolenia, gdyż od 15. minuty prowadzili po trafieniu Pedro. Podopieczni Manolo Cano w żadnym wypadku nie załamali się stratą gola i już kilka minut później doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Óscar, który z bliskiej odległości wcisnął piłkę do bramki.

Druga odsłona nie mogła zacząć się lepiej dla Colchoneros. Niedługo po wznowieniu wywalczyli oni rzut karny, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Giovanni i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Real dążył do wyrównania i kilka razy kunsztem musiał wykazać się Alex dos Santos. W końcówce Los Blancos rzucili wszystkie siły do ataku, co wykorzystało Atlético, ustalając wynik w doliczonym czasie gry za sprawą Andy’ego.

Sezon 2017/18 był niezwykle udany dla drużyny Juvenil A, która przed zdobyciem Młodzieżowego Pucharu Króla wygrała zmagania ligowe, a następnie triumfowała w Copa del Campeones.

Real Madryt – Atlético 1-3 (1-1)