Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.15godz.45min.

Debiutant Solano

W zwycięskim meczu 1:0 z Legánes, Andrés Felipe Solano Dávila spełnił dziś swoje marzenie – zadebiutował w pierwszej drużynie Atlético Madryt.

Pod nieobecność Filipe Luísa oraz Lucasa Hernándeza, to właśnie Kolumbijczyk zajął miejsce lewego obrońcy. Zaczął od pierwszej minuty i rozegrał całą pierwszą połowę. Grał dość zachowawczo, skupiał się na defensywie i nie pojawiał w akcjach ofensywnych.

Solano urodził się w Santa Marta w Kolumbii 24 lutego 1998 (21 lat). Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w Canillas (Madrycki klub w dzielnicy Hortaleza), pózniej grał w Alcobendas Levitt (Madrycki klub). W wieku trzynastu lat trafił do szkółki Atlético pokonując po kolei kategorie cantery. W 2016 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Aktualnie, obrońca na codzień gra w Atlético Madryt B, gdzie rozegrał siedemnaście meczów.