AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 lipca 2019, 11:11. Na stronie przebywa 274 kibiców.
Strona głównaGodín: Kontuzje? Piłkarze na tym poziomie trenują ...

Godín: Kontuzje? Piłkarze na tym poziomie trenują i grają do granic swoich możliwości.

09.11.2018; 17:04, saraokinc

Diego Godín został sponsorem inicjatywy zainicjowanej przez VoHome Properties i Stowarzyszenia PAUTA, którego celem jest promowanie zatrudnienia osób z zaburzeniami autyzmu (ASD).

 

- My, piłkarze, zawsze ponosimy wielką odpowiedzialność w społeczeństwie, dostajemy wszystko i musimy oddać trochę tego wszystkiego, co ten wspaniały sport nam daje, nasza obecność może pobudzać i zachęcać inne prywatne firmy i rozpowszechniać to, co tu się dzieje, co może pozostać niezauważone.  Jestem zachwycony i dumny, że mogę im pomóc. - powiedział zawodnik Atlético.

 

- Kiedy rzeczy pochodzą z serca, pojawiają się dobre rzeczy - powiedział wdzięczny Godín. Następnie obrońca dokonał przeglądu aktualnej sytuacji Rojiblancos.

 

Kontuzje. - Nic mi nie jest, wczoraj miałem dobre uczucia, dziś trenujemy ponownie i mam nadzieję, że będę gotowy na sobotę." Kontuzjowani chcą jak najszybciej wrócić, aby dalej móc pomagać drużynie. Tak jak powiedział Cholo, szkoda ze akurat wielu w tym samym czasie zostało kontuzjowanych. Drużyna ogólnie ma się dobrze, co jest lepsze od wygranej z Dortmundem, jesteśmy juz jedna noga w 1/8 finału.

 

Wyjaśnienie dla tylu kontuzji. - Nie mam żadnych wyjaśnień, gdybym je mial sytuacja byłaby o wiele łatwiejsza. W tym roku odbył się Mundial, mieliśmy malo czasu w pretemporadzie, to samo dzieje się w innych drużynach. To trudny rok, wyjątkowy. Musimy go przetrwać mając wiele meczów w klubie jak i w reprezentacjach. Musimy być ostrożniejsi, wszystko może się zdarzyć. Piłkarze na tym poziomie trenują i grają do granic swoich możliwości. 

 

Zmiennicy. - Kiedy mówimy o świetnym składzie, rownież mówimy o tych którzy zastępują kontuzjowanych, właśnie w takiej sytuacji w jakiej się aktualnie znajdujemy. Któregoś dnia było pięć kontuzjowanych, a zespół był spektakularny, kolega z drużyny młodzieżowej wyszedł i sprawił, że było to spektakularne spotkanie.

 

Odnowienie kontraktu. - Nic nie odnowiem, jestem tu i juz. 

 

Gimenéz. - Jest zmotywowany bardziej niż wcześniej, ale też smutny i rozczarowany, żaden piłkarz nie lubi być kontuzjowany. Ma trzecią kontuzje z rzędu. Musi wyzdrowieć. Był zły, teraz widzę go zmotywowanego do pracy i ochotą do gry. Trzeba być cierpliwym i wyzdrowieć w stu procentach aby to nie powróciło. 

 

Griezmann i złota piłka. - Myślę, że Antoine chciałby to wygrać, nie wiem, co się stanie, jeśli nie wygra, chciałby wygrać jak każdy inny zawodnik, który jest nominowany. Wiem, że ja nie wygram, a jestem nominowany. Mam nadzieję, że wygra Antoine, ponieważ na to zasługuje. Jego zasługi w klubie jak i w drużynie narodowej same o tym mówią, ale na końcu decydują Ci, którzy głosują i to oni mają ostatnie słowo. Chciałbym i myślę, że byłby to uczciwy zwycięzca, więc mam nadzieję, że on ją wygra. 

 

Niesprawiedliwość, jeśli nie wygra. - Jest moim przyjacielem i chcę, żeby wygrał ją ponad wszystko i myślę, że na to zasługuje, ma powody, nie dlatego, że jest moim przyjacielem. Szanuje wszystkich nominowanych, nie mogę być sędzią i mówić, co jest sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe, ponieważ inni gracze są nominowani, będą również wierzyć, że mają swoje zasługi... Będąc szanowanym, nie mogę tego powiedzieć, chociaż wierzę i życzę sobie, aby Antoine mógł ją wygrać.

 

Styl zespołu. - Cholo ma jasny styl gry, jestem w klubie od dziewięciu lat, grałem osiem w ten sam sposób, odkąd przyszedł Cholo. Myślę, że to była nasza ścieżka, podstawa sukcesu. Jesteśmy zaangażowani i wierzymy, że  w sposób w jaki gramy i podążamy za trenerem, który będzie kontynuować prowadzenie nas na właściwej drodze. Jesteśmy z trenerem w każdej sprawie, Cholo umie przekazać nam swój sposób myślenia, a my pokazujemy go na boisku. Któregoś dnia zobaczyliśmy solidny zespół, zaangażowany, biegający, pracujący, mieliśmy więcej szans. Jesteśmy tacy, jesteśmy konkurencyjnym zespołem, który ma ambicję. Dużo się mówi, ale to normalne. Prasa i ludzie krytykują w dobry sposób, widzą, co im się podoba, a co nie. Widzą, co należy poprawić. My nie możemy się mylić i musimy kontynuować tą passę, ponieważ to właśnie sprawia, że wygrywamy mecze. 

 

Gelson. - Jest w porządku, jest facetem o świetnych warunkach fizycznych. Trudno jest dostać się do nowego klubu, do Atlético, z wymaganiami jakie ma, i techniczną grą, która różni się od innych zespołów. Teraz ma większy udział w drużynie, dobrze mu się powodziło, grał w Copa del Rey, strzelił gola, zagrał świetny mecz z Leganés i potem w Champions. To pokazuje, że El Cholo jest konsekwentny, jeśli gracze wykonują dobrze swoją prace dostają, są nagradzani. Źródło: marca.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski