AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 lipca 2019, 11:38. Na stronie przebywa 316 kibiców.
Strona głównaGriezmann: "To marzenie przejść do historii A...

Griezmann: "To marzenie przejść do historii Atletico, wygrywając Złotą Piłkę"

15.10.2018; 11:57, Fernani

Antoine Griezmann udzielił dłuższego wywiadu dziennikowi Marca, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami, m.in na temat Złotej Piłki.

 

 

Był to niesamowity rok dla Antoine'a Griezmanna. Wygrał on niemal wszystko, zarówno z Atletico, jak i reprezentacją Francji. Szczęśliwy?

 

Jestem niezwykle szczęśliwy oraz dumny zarówno na płaszczyźnie indywidualnej, jak i zespołowej. Jestem dumny z kolegów z drużyny, trenerów, sztabu w klubie oraz w reprezentacji. Bardzo podobał mi się ten rok, został on zwieńczony tytułami których szukam. 

 

Czy następnym krokiem może być zdobycie Złotej Piłki (ZP)?

 

Zobaczymy. To zawsze pochlebne, iż jestem rozpatrywany w kategorii kandydata do tej nagrody.
Bez zgranej drużyny nie możesz aspirować do niczego, a na pewno nie do wygrania ZP.
Mogę jednak powiedzieć, że wygranie tej nagrody to marzenie.

 

Byłeś najlepszym zawodnikiem dwóch spośród trzech wygranych przez Ciebie w tym roku finałów. Czy może być to kluczowy argument przybliżający Cię do nagrody?

 

Niestety, nie ja głosuje na zwycięzcę... wtedy byłoby mi łatwiej (śmiech). Na początku, chciałem być kluczowym graczem w ważnych meczach, następnie zawodnikiem rozstrzygającym wszystkie finały w których gram. Dwa poprzednie finały (finał Ligi Mistrzów z Atleti, finał Euro 2016 z rep. Francji) przegrałem i uważałem, że byłem temu winny.

 

Czy Antoine Griezmann jest teraz w najlepszym momencie swojej zawodowej kariery?

 

Cały czas wierzę, że najlepsze jeszcze nadejdzie. Cieszę się futbolem, czerpię radość z wygrywania tytułów. Jestem szczęśliwy w klubie, oraz reprezentacji. Mam świetnych kolegów w drużynie, oraz trenerów, dlatego z całą pewnością nadal mogę się rozwijać.

 

Ostatnim Francuzem który wygrał ZP był Zinedine Zidane, dokładnie w tym samym roku w którym Francja zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo świata. Czy to znak, że możesz to powtórzyć 20 lat później?

 

Byłoby dobrze, gdyby zwyciężył Francuz, gdybym był to ja, byłoby jeszcze wspanialej. Jeśli nagrodę zdobędzie Francuz, będę dumny ponieważ zagraliśmy fantastyczny turniej w Rosji. 

 

Biorąc pod uwagę Twój wiek, a także wiek Cristiano Ronaldo oraz Leo Messiego.... Marzysz
o wyrównaniu osiągnięcia Platiniego z lat 80 - zdobyciu nagrody trzykrotnie?

 

Zobaczymy. Szczerze mówiąc, nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Cieszę się moją pracą. Tak jak zawsze powtarza Diego Simeone: Mecz po meczu...

 

Wygranie ZP jako gracz Atletico "smakowałoby lepiej", gdyż trudniej zdobyć tę nagrodę w tym klubie?

 

Nie wiem, ale wygranie ZP jako gracz Atleti sprawiłoby, iż przeszedłbym do historii tego klubu czego pragnę! Przejść do historii...

 

Uważasz, że brakuje Ci czegoś, aby być jasnym kandydatem do zwycięstwa?

 

Dobre pytanie. Każdego roku jestem wśród najlepszych piłkarzy nominowanych do wygranej, chce być najlepszy jak to tylko możliwe. Wiem, że regularność w występach jest ważna.

 

Czy po tym wszystkim co wygrałeś do tej pory, nadal uważasz, że jest coś co nadaje się do poprawy?

 

Zawsze czegoś brakuje. Co roku jest coś, co można poprawić. Chce zdobywać więcej goli, chce mieć więcej asyst, aby poprawiać moją grę i czerpać z niej jeszcze większą radość.

 

Podczas ostatnich derbów Madrytu oklaskiwałeś trofea wygrane przez Modrica i jego kolegów z drużyny. Fakt Twojego aplauzu został jednak niezauważony. Czy wyszedłeś z szatni specjalnie po to, aby docenić umiejętności swoich rywali? 

 

Tak, oklaskiwałem, ale nie robię tego, aby być zauważonym. Jestem po prostu szczery. Kiedy praca jest dobrze wykonana, należy ją docenić. Był to dla Modrica niesamowity rok, zarówno na mistrzostwach świata, jak i w Lidze Mistrzów. Tak samo jak i dla Marcelo, Varane'a, Ramosa... i Courtoisa, jednakże ja wolałbym, aby doceniony został także Lloris czy Oblak. Trzeba ich oklaskiwać.

 

Czy to najlepszy sposób na zakończenie kontrowersji z ostatnich tygodni?

 

Wg mnie, nie ma żadnych kontrowersji. Futbol jest dla mnie zabawą, a ja dobrze się bawię. Czasami ludzie mogą źle to znosić.

 

Jak udaje Ci się być gwiazdą przez wiele lat, w zespole który szczyci się przede wszystkim etyką pracy?

 

Jest to zasługa Cholo i moich kolegów z drużyny. W Realu Sociedad interesowało mnie jedynie atakowanie. Teraz gram mniej piłką, a także muszę obserwować czego potrzebuje drużyna. Pojawianie się między przestrzeniami (liniami ataku i obrony) jest ważne. Robię to dobrze w Atletico, a jeszcze lepiej w reprezentacji.

 

Będąc w Realu Sociedad w roku 2009, wyobrażałeś sobie dotarcie do takiego momentu kariery, w którym jesteś teraz?

 

Ciężko powiedzieć, ale chciałem wygrywać trofea, mecze i zarabiać więcej pieniędzy. Właśnie to miałem w głowie kiedy byłem dzieckiem. Osiągnąłem to, ale chce jeszcze więcej. Mam nadzieję, że ugram i zarobie więcej, gdyż jestem bardzo ambitny.

 

I dalej będziesz się dobrze bawił?

 

To jest kluczowe, to mój futbol. Jeśli nie czerpię radości z gry - tak jak wyglądało to w zeszłym sezonie, między wrześniem, a listopadem - jestem nieszczęśliwy. Było to widoczne w mojej grze, zauważył to również zespół.

 

Co jest Twoim celem?

 

Bycie lepszym. Więcej grać, wygrywać, strzelać, asystować. Bycie lepszym na boisku... i w domu.
Bycie dobrym ojcem, dobrym mężem oraz dobrym bratem.

 

Jest to ważny sezon, z finałem Ligi Mistrzów na Wanda Metropolitano. Zagranie w nim to Twoje marzenie?

 

Finał Ligi Mistrzów to marzenie i mój cel, ale będzie trudny do realizacji. W Lidze Mistrzów gra wiele świetnych zespołów, a my damy z siebie wszystko! Udział w finale musi być naszym celem. 

 

Czy futbol jest winny Atletico wygraną w Lidze Mistrzów, po dwóch przegranych finałach w 2014 oraz 2016 roku; ten ostatni z Tobą na boisku?

 

Piłka nożna oddaje kiedy chce. Może w tym roku szczęście się odwróci.

 

Uważasz, że ciągłe straty punktów przez Barcelonę i Real jest szansą Atletico na triumf w La Liga?

 

Do końca zostało jeszcze wiele kolejek. Jesteśmy tym irytującym zespołem pomiędzy Barceloną i Realem. Chcemy wygrywać wszystkie mecze, zobaczymy jak to się skończy.

 

Czy obecne Atletico jest jednym z najlepszych w historii?

 

W 2014, gdy klub zdobywał mistrzostwo Hiszpanii, Atletico miało fantastyczny zespół. Obecnie, w klubie jest wielu utalentowanych zawodników, którzy umieją grać świetnie, ale zespół zdobywający krajowy czempionat był niesamowity. Klub wykonał świetną pracę zatrzymując najważniejszych zawodników, a także sprowadzając dobrych piłkarzy, aby zrobić z nich jeszcze lepszych. Teraz wszystko w naszych rękach.

 

Diego Costa powiedział w wywiadzie, iż pozostanie w Atletico "zasugerował Ci głos serca".
Co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o pozostaniu w klubie?

 

Tak, to prawda. Zostałem ze względu na miłość którą okazano mi w klubie. Można było ją zauważyć w trudnych momentach. Rozmawiałem z Cholo, z kapitanami, ze sztabem. Były to trudne miesiące, ale wszystko skończyło się dobrze. Na końcu, wszystko poszło tak jak chciałem. 

 

Antoine Griezmann wypowiedział się również na mniej poważne tematy, związane z jego domem, rodziną oraz aktywnościami w czasie wolnym.

 

Kino domowe... i profesjonalne krzesło do gier wideo? (Griezmann nigdy nie ukrywał swojej pasji do gier, kupił sobie nawet specjalne krzesło, aby nie bolały go plecy)

 

Mam w domu kino domowe oraz boisko do koszykówki. Poprosiłem o te rzeczy podczas budowy mojego domu. 

 

Moją ulubioną konfiguracją jest stół z dwoma ekranami, jeden do gry, drugi natomiast do obserwowania meczu NBA, czy piłki nożnej jednym okiem.

 

Tak, mam w domu profesjonalne krzesło, teraz po graniu nie bolą mnie plecy.

 

Muzeum w domu? (W domu brakuje muzeum z wszystkimi wygranymi przez Griezmanna trofeami)

 

Potrzebuję muzeum z trofeami. pamiątkami. Wkrótce przemeblujemy nasz dom, jeśli wszystko pójdzie dobrze, zrobię oddzielny pokój z koszulkami, trofeami... 

 

Basen z zimną wodą do szybszej regeneracji? ( Francuz zawsze dba o formę fizyczną)

 

Chciałem mieć mały basen z zimną wodą w celu lepszej i szybszej regeneracji. Mam również małą siłownie, ale jej nie używam.

 

Trochę czasu z Mią? (Wśród rzeczy które chce poprawić, jest wydłużenie czasu spędzanego
z córką Mią)

 

Spędzam z Mią zbyt mało czasu. Bardzo mi jej brakuje, ale wykorzystuję każdą chwilę. Odprowadzam
i odbieram ją ze szkoły, gdy tylko mam czas, staram się z nią bawić.

 

Urządzenie domu to praca żony? (Skupiony na piłce Francuz, kwestie urządzenia domu pozostawia żonie)

 

Dom został urządzony przez moją małżonkę. Mam u boku wspaniałą kobietę która zajmuje się wszystkim.

 

Domator, który nie lubi sklepów czy restauracji. 

 

Nie wychodzę zbyt często. Nie lubię chodzić na spacery, zakupy, czy do restauracji, wolę zostać w domu. Wolę również, gdy goście przychodzą do mnie.

 

Zatrudnienie kucharza dbającego o dietę? (Griezmann zatrudnił kucharza... oraz przekonał mamę, iż dba o swoje żywienie)

 

Zatrudnienie kucharza pomaga mi i mojej rodzinie, chociaż to moja mama chciała dla nas gotować! 

 

 

 

 

 

 Źródło: marca.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski