Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.3godz.52min.

Kolejna wygrana

Wczoraj odbył się mecz drugiej drużyny Atletico. Rojiblancos stawili czoła Union Adarve, wygrywając 2:0 i tym samym wskoczyli na trzecie miejsce w klasyfikacji ligowej. Aktualnie pierwsza w lidze jest Fuenlabrada z 36 pkt, drugie miejsce z taką samą liczbą punktów zajmuje Ponferradina. Atlético B w dwudziestu meczach zdobyło 34 punkty.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, juz w 5 minucie gola strzelił Borja Garcés, dając prowadzenie Atlético 1:0. Pierwsza połowa należała do rojiblancos, choć w ostatnich minutach Adarve oddało dwa strzały w światło bramki, które znakomicie obronił San Román

Na początku drugiej połowy podopiecznym Óscara Fernándeza trudno było wejść na nowo w rytm meczowy dlatego Union Adarve oddało kilka strzałów na bramkę Atléti. Wiele do życzenia pozostawia sędziowanie w tym meczu – wiele klarownych sytuacji, fauli nie zostało odgwizdanych w tym jeden karny dla drużyny przeciwnej. W 63 minucie Borja Garcés spróbował swoich sił i kopnął piłkę z połowy boiska posyłając ją w światło bramki, jednak bramkarz Union Adarve ją obronił. Po 10 minutach i natarciu rojiblancos wynik zmienia się na korzyść Atlético – gola strzela Óscar Pinchi, który zanotował bardzo dobre spotkanie.

W tym meczu na wyróżnienie zasługują Solano (obrońca) oraz Darío Poveda (napastnik), którzy angażowali się w każdą akcje zespołu. Pierwszy obronił również kilka sytuacji, które mogły zmienić wynik meczu, zaś drugi pokazał się z bardzo dobrej strony ofensywnej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Atlético Madrid B: San Román, Solano, Samu, Tachi, Víctor Ruiz, Mikel Carro, Joaquín (Carlos Isaac, 86′), Óscar Pinchi (Víctor Mollejo, 82′), Toni Moya, Darío Poveda (Óscar Clemente, 68′), Borja Garcés.

Unión Adarve: Parra, Mario (Berodia, 69′), Jordi, Olmedo (Portilla, 58′), Juanma, Darío, Álvaro Sánchez, Miguel, Escobar, Gianni (Aldo, 79′),  Ónega.