Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.18godz.8min.

LaLiga Iberdrola: Bądź spokojny, panie nie wychodzą z formy

Dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji nie pozbawiła piłkarek Atlético dobrej formy. Aktualne mistrzynie Hiszpanii wygrały dziś 2-0 z Sevillą, dzięki czemu zachowały pozycję lidera i trzy punkty przewagi nad Barceloną.

Ángel Villacampa musiał radzić sobie bez kilku zawodniczek. Kontuzjowane są Aurélie Kaci, Andrea Falcón i Laura Fernández, a z przyczyn osobistych wolne od klubu otrzymała Laia Aleixandri.

Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Po upływie piętnastu minut Rojiblancas prowadzenie dała Ángela Sosa, która po krótkim rozegraniu rzutu rożnego zaskoczyła bramkarkę rywalek. Nieco ponad dwadzieścia minut później drugiego gola strzeliła Amanda Sampedro, wykorzystując dośrodkowanie Marty Corredery.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Colchoneras miały wszystko pod kontrolą, dążąc jednak do kolejnych bramek. Najbardziej efektowną sytuację miała Esther González, której uderzenie z powietrza nożycami nie znalazło drogi do siatki, gdyż na rzut rożny piłkę odbiła bramkarka Sevilli.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarki Atlético przedłużyły swoją ligową serię spotkań bez porażki do 43 (36 zwycięstw i 7 remisów od maja 2016 roku). W najbliższym tygodniu Rojiblancas czekają dwa mecze w krajowej ekstraklasie: w środę zagrają na wyjeździe z Espanyolem, a w sobotę u siebie z Rayo Vallecano.