1dn.4godz.51min.

LaLiga Iberdrola: Piłkarki Atlético z kolejnym zwycięstwem

Piłkarki Atlético nie zwalniają tempa i zanotowały dziś kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem aktualne mistrzynie Hiszpanii pokonały na własnym boisku Granadillę.

Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w pierwszej połowie. W 19. minucie celnym strzałem głową popisała się Esther González, która wykorzystała dośrodkowanie Soni Bermúdez i dała gospodyniom prowadzenie. Niecałe dwadzieścia minut później w pole karne piłkę posłała Ludmila Da Silva, a niefortunną interwencją popisała się Jackie Simpson, pakując futbolówkę do własnej bramki.

Dzięki zwycięstwu 2-0 Colchoneras utrzymują się na równi z Barceloną, która jest lepsza jedynie pod względem bilansu bramkowego. Za tydzień – w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną – piłkarki Atlético zagrają na wyjeździe z Betisem.