AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 stycznia 2019, 21:02. Na stronie przebywa 254 kibiców.
Strona głównaLaLiga: Pierwsza porażka z Thomasem Parteyem w wyj...

LaLiga: Pierwsza porażka z Thomasem Parteyem w wyjściowym składzie

23.12.2017; 12:37, Manian

Przy okazji piłkarzy nierzadko mówimy o talizmanach i takowy stanowił Thomas Partey do wczorajszego spotkania z Espanyolem. Atlético nigdy wcześniej nie przegrało spotkania ligowego, które Ghańczyk rozpoczął w wyjściowym składzie.

 

Pomocnik przez meczem w Barcelonie otrzymał od Diego Simeone 22 szanse gry od pierwszej minuty i aż 17 z tych gier zakończyło się zwycięstwem Rojiblancos, natomiast w 5 padł remis. 24-latek po raz pierwszy pojawił się w podstawowym składzie 6 lutego 2016 r. przeciwko Eibarowi i po ponad 22 miesiącach w końcu musiał się pogodzić z porażką.

 

Zakończyła się również inna świetna seria Thomasa, który w 29 kolejnych występach nie musiał się godzić z porażką. Ta passa trwała od 5 listopada 2016 r., kiedy lepszy okazał się Real Sociedad.

 

Afrykanin rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. W obecnych rozgrywkach ligowych zgromadził więcej minut, niż w dwóch poprzednich kampaniach razem wziętych. Łącznie zawodnik rozegrał w trwającej temporadzie 24 mecze i 4 razy wpisał się na listę strzelców.Źródło: własne

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski