Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.10godz.3min.

MŚ 2018: Antoine Griezmann wprowadził Francję do strefy medalowej

Francja została pierwszym półfinalistą Mistrzostw Świata 2018. Podopieczni Didiera Deschampsa wygrali 2-0 z Urugwajem, dzięki bramkom Raphaëla Varane’a oraz Antoine’a Griezmanna, który dodatkowo przy pierwszym trafieniu zanotował asystę.

Było to pierwsze na tegorocznym Mundialu starcie, w którym naprzeciw siebie stanęli Rojilblancos. Od pierwszej do ostatniej minuty barw La Celeste bronili José Giménez oraz Diego Godín. W szeregach zwycięzców Lucas Hernández rozegrał pełen mecz i otrzymał żółtą kartkę, a Griezmann zszedł w doliczonym czasie gry. 30 minut zanotował były Rojiblanco – Cristian Rodríguez.

Na pierwsze trafienie w meczu przyszło czeka do 40. minuty. Griezmann bił rzut wolny z prawej strony, a dośrodkowanie doszło do Varane’a, który celnym główkowaniem dał prowadzenie Trójkolorowym.

Nieco ponad kwadrans po zmianie stron Griezmann otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Uderzenie nie było wyjątkowo dobre, lecz błąd popełnił Fernando Muslera, który niefortunnie odbił piłkę, a ta wpadła do strzeżonej przez niego bramki.

O finał Francja zagra ze zwycięzcą meczu Brazylia-Belgia, który zostanie rozegrany dziś o 20:00. Starcie ½ finału z udziałem Francuzów będzie miało miejsce 10 lipca o 20:00 w Sankt Petersburgu.

Urugwaj – Francja 0-2 (0-1)

0-1 Raphaël Varane 40’ (asysta: Antoine Griezmann)

0-2 Antoine Griezmann 61’ (asysta: Corentin Tolisso)

Żółte kartki: Bentancur, Rodríguez (Urugwaj); Lucas, Mbappé (Francja)

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna)

Urugwaj: Fernando Muslera – Martín Cáceres, José Giménez, Diego Godín, Diego Laxalt – Nahitan Nández (Jonathan Urretaviscaya, 73’), Matías Vecino, Lucas Torreira, Rodrigo Bentancur (Cristian Rodríguez, 59’) – Luis Suárez, Cristhian Stuani (Maximiliano Gómez, 59’)

Francja: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernández – N’Golo Kanté, Paul Pogba – Kylian Mbappé (Ousmane Dembélé, 87’), Antoine Griezmann (Nabil Fekir, 90+3’), Corentin Tolisso (Steven N’Zonzi, 79’) – Olivier Giroud