Dziś mamy:18 April, 2024
3dn.10godz.51min.
13.75 X3.30 22.05 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ 2018: Bramka José Giméneza zapewniła zwycięstwo

Reprezentacja Urugwaju pokonała Egipt 1-0 w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata. Jedyną bramkę w końcówce spotkania zdobył José Giménez, dla którego było to 6. trafienie w narodowych barwach, w 43. meczu.

W wyjściowym składzie ekipy z Ameryki Południowej duet środkowych obrońców tworzyli piłkarze Atlético. Zarówno strzelec gola jak i Diego Godín zanotowali pełne 90 minut. W 59. minucie na placu gry zameldował się były Rojiblanco, Cristian Rodríguez.

Dwukrotni mistrzowie świata przeważali przez większość spotkania, lecz próby Edinsona Cavaniego i Luisa Suáreza okazywały się nieskuteczne. Szczególnie napastnik Barcelony ma czego żałować, gdyż w drugiej połowie był nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale. Ofensywnych graczy wyręczył Giménez. W 90. minucie La Celeste bili rzut wolny z bocznego sektora boiska, a do piłki zagranej przez Carlosa Sáncheza wyskoczył stoper Atleti i głową pokonał Ahmeda El-Shenawy’ego.

Po pierwszej kolejce Urugwaj zajmuje drugie miejsce w grupie A, ustępując Rosji z uwagi na gorszy bilans bramkowy. W drugiej kolejce fazy grupowej podopieczni Óscara Tabárez zagrają z Arabią Saudyjską. Do starcia dojdzie 20 czerwca o 17:00 w Rostowie.

Egipt – Urugwaj 0-1 (0-0)