Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.0godz.8min.

MŚ 2018: Filipe Luís z ławki oglądał remis Brazylii

Brazylia zremisowała ze Szwajcarią 1-1, a całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Filipe Luís. Więcej szczęścia miał były piłkarz Atlético, João Miranda, który rozegrał pełne 90 minut.

Canarinhos napierali od początku, a ich starania przyniosły skutek w 20. minucie, kiedy pięknym strzałem z dystansu popisał się Philippe Coutinho, a piłka po odbiciu od słupka wpadła do bramki. Helweci do wyrównania doprowadzili niedługo po zmianie stron. Wówczas dośrodkowanie z rzutu rożnego doszło do Stevena Zubera, który skutecznie główkował.

Podopieczni TIte zajmują drugie miejsce w grupie E, ustępując Serbii. W kolejnym spotkaniu pięciokrotni mistrzowie świata zmierzą się z Kostaryką. Mecz odbędzie się 22 czerwca o 14:00 w Sankt Petersburgu.

Brazylia – Szwajcaria 1-1 (1-0)

1-0 Philippe Coutinho 20’

1-1 Steven Zuber 50’ (asysta: Xherdan Shaqiri)

Żółte kartki: Casemiro (Brazylia); Lichtsteiner, Behrami (Szwajcaria)

Sędzia: César Ramos (Meksyk)

Brazylia: Alisson – Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (Renato Augusto, 67’), Casemiro (Fernandinho, 60’), Philippe Coutinho – Willian, Gabriel Jesus (Roberto Firmino, 79’), Neymar

Szwacjaria: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner (Michael Lang, 87’), Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodríguez – Valon Behrami (Denis Zakaria, 71’), Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri, Blerim Džemaili, Steven Zuber – Haris Seferović (Breel Embolo, 80’)