Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.6godz.27min.

MŚ 2018: Francja z Rojiblancos w składzie melduje się w 1/8 finału

Francja pokonała Peru 1-0 i zapewniła sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata. Całe spotkanie w barwach zwycięzców zanotował Lucas Hernández, a Antoine Griezmann zszedł w 80. minucie. Wśród rezerwowych potyczkę spędził Thomas Lemar, który od nowego sezonu będzie występował na Metropolitano.

Po pierwszej połowie Trójkolorowi prowadzili za sprawą gola strzelonego przez Kyliana Mbappé, który został najmłodszym zdobywcą bramki dla Francji na Mundialu. Niezłe okazje mieli m.in. obaj piłkarze Atleti. Po zmianie stron na dwie zmiany zdecydował się szkoleniowiec Peruwiańczyków i to ekipa z Ameryki Południowej przeważała na murawie.

Podopieczni Didiera Deschampsa z sześcioma punktami prowadzą w grupie C i w ostatnim meczu z Danią powalczą o pierwsze miejsce. Starcie będzie miało miejsce 26 czerwca o 16:00 w Moskwie. Uniknięcie porażki pozwoli zakończyć zmagania grupowe na pozycji lidera.

Francja – Peru 1-0 (1-0)