Alaves vs Atletico Madryt
2dn.14godz.47min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ 2018: Hiszpania wygrała grupę i zmierzy się z Rosją

W swoim trzecim meczu na Mundialu Hiszpanie zremisowali 2-2 z Marokańczykami i zdołali awansować do drugiej rundy, zajmując pierwsze miejsce w grupie B.

W wyjściowym składzie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego wybiegł Diego Costa, który rozegrał 73 minuty. Na ławce rezerwowych spotkanie spędzili Koke oraz Saúl Ñíguez, który w fazie grupowej nie doczekał się debiutu na Mistrzostwach Świata. Pełne 90 minut zanotował były gracz Colchoneros, David de Gea.

Nieoczekiwanie pierwszą bramkę zdobyli gracze z północy Afryki, wykorzystując błąd w obronie La Roja. W 14. minucie w sytuacji na sam znalazł się Khalid Boutaïb i pokonał Davida de Geę. Gracze Fernando Hierro dosyć szybko się jednak podnieśli i już pięć minut później doprowadzili do remisu za sprawą trafienia Isco.

W dalszej części starcia zdecydowanie więcej okazji strzeleckich stworzyli sobie Europejczycy, choć i Lwy Atlasu mogły przechylić szalę na swoją korzyść, trafiając jednak w obramowanie bramki. W 81. minucie Afrykanie bili rzut rożny, a Fayçal Fajr zagrał na głowę do Youssefa En-Nesyriego, który ponownie dał prowadzenie Maroku. W doliczonym czasie gry punkt mistrzom świata z 2010 roku zapewnił Iago Aspas. Początkowo został odgwizdany spalony, lecz system VAR potwierdził, że bramka napastnika Celty była prawidłowa.

Hiszpania zdobyła pięć punktów, a więc tyle samo co Portugalia. O kolejności zadecydowała większa liczba strzelonych goli. W 1/8 finału La Roja zmierzy się z Rosją, a mecz odbędzie się 1 lipca o 16:00 w Moskwie.

Hiszpania – Maroko 2-2 (1-1)

0-1 Khalid Boutaïb 14’

1-1 Isco 19’ (asysta: Andrés Iniesta)

1-2 Youssef En-Nesyri 81’ (asysta: Fayçal Fajr)

2-2 Iago Aspas 90+3’ (asysta: Dani Carvajal)

Żółte kartki: El Ahmadi, Amrabat, da Costa, Boussoufa, Munir, Hakimi (Maroko)

Sędzia: Rawszan Irmatow (Uzbekistan)

Hiszpania: David de Gea – Dani Carvajal, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, Thiago Alcântara (Marco Asensio, 74’) – David Silva (Rodrigo Moreno, 84’), Isco, Andrés Iniesta – Diego Costa (Iago Aspas, 74’)

Maroko: Munir Mohand – Nabil Dirar, Manuel da Costa, Romain Saïss, Achraf Hakimi – Karim El Ahmadi, Mbark Boussoufa – Nordin Amrabat, Younès Belhanda (Fayçal Fajr, 64’), Hakim Ziyech (Aziz Bouhaddouz, 85’) – Khalid Boutaïb (Youssef En-Nesyri, 72’)