Dziś mamy:20 April, 2024
1dn.6godz.24min.
14.20 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MŚ 2018: Kapitalni Chorwaci w kolejnej rundzie

Chorwaci pokonali Argentynę 3-0 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału Mistrzostw Świata. 90 minut w szeregach Vatrenich zanotował Šime Vrsaljko, który obejrzał żółtą kartkę. W spotkaniu zagrało także kilku byłych piłkarzy Atleti: Mario Mandžukić (90 minut), Sergio Agüero (53 minuty) i Eduardo Salvio (55 minut).

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnej bramki, choć obie ekipy miały swoje okazje. Lepiej w tej części spotkania zaprezentowali się piłkarze z Europy. Kilka minut po zmianie stron fatalny błąd popełnił Willy Caballero, który niefortunnie wybił piłkę, podając ją do stojącego przed nim Ante Rebicia. Ten bez przyjęcia uderzył z powietrza i nie dał żadnych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Od tego momentu rozpoczęła się pogoń Albicelestes, którzy jednak nadziewali się na groźne kontrataki Chorwacji, a w ostatnim kwadransie prowadzenie podwyższył Luka Modrić, posyłając celne uderzenie zza pola karnego. W doliczonym czasie gry Ivan Rakitić z bliskiej odległości wykończył składną akcję i ustalił wynik.

Piłkarze Zlatko Dalicia z kompletem punktów przewodzą tabeli grupy D. W ostatnim meczu zmierzą się z Islandią 26 czerwca o 20:00 w Rostowie.

Argentyna – Chorwacja 0-3 (0-0)