Dziś mamy:29 March, 2024
3dn.18godz.21min.

MŚ 2018: Wygrana Brazylii, debiut Filipe Luísa na Mundialu

Brazylijczycy pokonali Serbów 2-0, dzięki czemu zapewnili awans i pierwsze miejsce w grupie E. Po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata zagrał Filipe Luís, który w 10. minucie zastąpił kontuzjowanego Marcelo. Cały mecz zanotował były Rojiblanco, Miranda.

Wynik w 36. minucie otworzył Paulinho, który wykorzystał podanie z głębi pola od klubowego kolegi Philippe Coutinho, a następnie strzelił celnie nad bramkarzem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej odsłonie, kiedy Thiago Silva celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Canarinhos z siedmioma punktami wygrali zmagania grupowe, a z drugiego miejsca do 1/8 finału awansowała Szwajcaria. O ćwierćfinał podopieczni Tite zmierzą się z Meksykiem, który zając drugą lokatę w grupie F. Do starcia dojdzie 2 lipca o 16:00 w Samarze.

Serbia – Brazylia 0-2 (0-1)

0-1 Paulinho 36’ (asysta: Philippe Coutinho)

0-2 Thiago Silva 68’ (asysta: Neymar)

Żółte kartki: Ljajić, Matić, Mitrović (Serbia)

Sędzia: Alireza Faghani (Iran)

Serbia: Vladimir Stojković – Antonio Rukavina, Nikola Milenković, Miloš Veljković, Aleksandar Kolarov – Nemanja Matić, Sergej Milinković-Savić – Dušan Tadić, Adem Ljajić (Andrija Živković, 75’), Filip Kostić (Nemanja Radonjić) – Aleksandar Mitrović (Boban Jović, 89’)

Brazylia: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo (Filipe Luís, 10’) – Paulinho (Fernandinho, 66’), Casemiro – WIllian, Philippe Coutinho (Renato Augusto, 80’), Neymar – Gabriel Jesus