AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 15 listopada 2018, 03:18. Na stronie przebywa 317 kibiców.
Strona głównaNieoficjalnie: Lautaro Martínez podpisał umowę z A...

Nieoficjalnie: Lautaro Martínez podpisał umowę z Atlético (Aktualizacja)

07.12.2017; 19:35, Dylan

Argentyńskie media zgodnie donoszą, że Lautaro Martínez dogadał się z Atlético i to właśnie klub z Wanda Metropolitano będzie kolejnym przystankiem w karierze młodego napastnika.

 

Hiszpanie od dłuższego czasu prowadzili negocjacje z Racingiem. Niedawno w Madrycie był agent 20-latka, podczas gdy teraz w Argentynie przebywać ma Andrea Berta, którego zadaniem było dopięcie całej transakcji. Wszystko wskazuje na to, że udało mu się to, gdyż tamtejsze media informują, iż napastnik przeszedł już rozpoznanie medyczne i podpisał sześcioletnią umowę z Rojiblancos. Do czerwca pozostanie jednak w swoim obecnym zespole, by pomóc mu w pierwszej części rozgrywek Copa Libertadores.

 

Na razie nieznane są szczegóły dotyczące finansowego aspektu tego transferu. Niektórzy dziennikarze podają, iż oba kluby muszą jeszcze dojść do porozumienia, ale kwota wyniesie najprawdopodobniej około 13-15 milionów euro. Racing zapewni sobie także określony procent z kolejnego transferu Lautaro Martíneza.

 

AKTUALIZACJA

 

Pojawiają się informacje, zgodnie z którymi Atlético cały czas nie dogadało się z Racingiem w kwestii kwoty transferu. Rojiblancos mieli postawić sprawę jasno: albo Argentyńczycy zgadzają się na około 11-12 milionów euro w ratach, albo aktywują oni klauzulę odstępnego wartą 9 milionów euro. Prezydent argentyńskiego klubu chce jednak jeszcze w tym miesiącu przedłużyć kontrakt z Lautaro Martínezem, podnosząc kwotę zapisaną w klauzuli odstępnego. Sam zawodnik i jego agent wcześniej już dogadali się, że młody napastnik pozwoli swojej obecnej drużynie zarobić i nie odejdzie za mniej niż kilkanaście milionów euro. 20-latek ma jednak już wszystko dogadane z Colchoneros i jego wielkim pragnieniem jest przeniesienie się do Madrytu, dlatego też Racing chce się jakoś zabezpieczyć i rozwiązac tę sytuację korzystnie dla siebie.

 

Są jednak źródła, które twierdzą, że żadnych problemów nie ma i ugadana kwota transferu wynosi około 13-15 milionów euro. Wygląda na to, że do czasu oficjalnego potwierdzenia z którejkolwiek ze stron nie można być pewnym, że utalentowany snajper trafi na Wanda Metropolitano. Pewne jest jedyne to, że jeśli do tego dojdzie, to najwcześniej latem przyszłego roku, gdyż przez najbliższe pół roku dalej będzie grał w Argentynie.Źródło: AS/MARCA

Kupiłem go w tym roku w fifie, nieźle się rozwinął.

andrzejBG / 11 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski