Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.12godz.3min.

Oceny piłkarzy Atletico po meczu z Hannoverem wg serwisu goal.com

Jak po większości meczów i tym razem serwis goal.com ocenił poszczególnych piłkarzy za ich grę we wczorajszym spotkaniu Ligi Europy, w którym Atletico podejmowało na Vicente Calderon Hannover. Gospodarze wygrali 2:1, a najwyżej ocenionym piłkarzem został kolumbijski napastnik Rojiblancos, Radamel Falcao. Z kolei najniższą notę w zespole otrzymał jego partner z linii ataku – Adrian. Oto pełny wykaz ocen:

Wyjściowy skład:

Thibaut Courtois – 7.5
Miał bardzo mało do roboty zanim pod koniec pierwszej połowy Diouf doprowadził do wyrównania. Pewnie wyłapywał piłki po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry i fantastycznie obronił strzał Dioufa w drugiej połowie.

Juanfran – 7.5
Pewny w defensywie, a zarazem aktywny w ofensywie. Nie dał sobą pomiatać w akcjach obronnych, ale otrzymując żółty kartonik wyeliminował się z gry w rewanżu. Nie dał się ani razu zaskoczyć Rauschowi i Panderowi.

Diego Godin – 7.5
Parokrotnie wygrywał pojedynki z piłkarzami Hannoveru, dzięki czemu zatrzymywał ich akcje ofensywne. Przy straconym golu zrobił, co mógł, aby nie dopuścić Dioufa do pojedynku z Mirandą i strzelenia gola.

Miranda – 6.5
Popełnił błąd przy golu dla Hannoveru, gdyż ustawił się zbyt daleko od Dioufa, aby potem móc go powstrzymać. Mało brakowało, aby w pierwszych 45 minutach sprokurował rzut karny.

Filipe – 7.5
Bardzo dobrze wspierał i kreował ataki lewą stroną. Robił to jeszcze śmielej, kiedy Schlaudraff został przeniesiony vis a vis niego. Rzadko musiał się wykazywać w defensywie.

Mario Suarez – 7.0
Rzadko widoczny w ofensywie, ale skutecznie przerywał ataki gości. Minusem w jego grze była liczba niezbyt dokładnych podań. Bardzo przydatny w destrukcji.

Gabi – 7.5
Jego podania przez całe spotkanie były światowej klasy i zaliczył asystę przy bramce Falcao. Rozdzielał piłki bardzo dobrze i potrafił podaniem ominąć defensywę gości. Głupia kartka eliminuje go z gry za tydzień.

Koke – 6.5
Dość dużo był przy piłce w pierwszej połowie, ale było widać jakiś brak pewności w jego poczynaniach. Zagrał mało dobrych podań, ale generalnie nie popełnił żadnych błędów.

Arda Turan – 7.0
Brakowało mu dokładności w ostatnich podaniach. W siódmej minucie posłał ciut za mocną piłkę do Falcao. Przez cały mecz prezentował bardzo dobrą kontrolę nad piłkę i choć rzadko rozbijał swoimi atakami obronę Hannoveru, to efektywnie pomagał w budowaniu akcji ofensywnych.

Adrian – 6.0 (najgorszy piłkarz)
Nieudany występ hiszpańskiego napastnika. Rzadko był widoczny i wydawał się przechodzić obok meczu. Nie potrafił nękać obrony Hannoveru i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Radamel Falcao – 8.0 (najlepszy piłkarz)
Wykonał świetny ruch do piłki w sytuacji, kiedy strzałem głową pokonał Zielera. 20 minut później powinien zdobyć kolejnego gola, ale główkował nad poprzeczką. Troszkę mniej widoczny w drugiej połowie, ale wygrał decydujący główkowy pojedynek w powietrzu, dzięki czemu Salvio mógł zdobyć bramkę.

Piłkarze rezerwowi:

Eduardo Salvio – 7.5
Zagrał ostatnie 20 minut i pomagał Juanfranowi w atakach na prawym skrzydle. Strzelił fantastycznego gola i dał tym samym przewagę swojemu zespołowi przed meczem rewanżowym.

Diego – 7.0
Mądrze poruszał się po boisku, przez co defensywa gości musiała na niego uważać. Po wejściu na boisku tchnął trochę świeżości w poczynania swoich kolegów. Mało brakowało, a w doliczonym czasie gry zdobyłby bramkę.