AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 września 2019, 01:14. Na stronie przebywa 261 kibiców.
Strona głównaOficjalnie: Felipe Monteiro piłkarzem Atlético

Oficjalnie: Felipe Monteiro piłkarzem Atlético

28.05.2019; 12:20, saraokinc

Jak podaje oficjalna strona klubu, Atlético Madryt doszło do porozumienia z FC Porto w sprawie transferu Felipe Augusto de Almeida Monteiro. Trzydziestolatek, urodzony w Brazylii przybędzie do stolicy Hiszpanii 4 lipca, kiedy rozpocznie się pretemporada. Kontrakt z zawodnikiem, zostanie podpisany na kolejne trzy sezony. 

 

Jest to środkowy obrońca, z dużym doświadczeniem oraz umiejętnościami przywódczymi (nosił opaskę kapitana w poprzednim klubie). Do Portugalii przybył latem 2016 roku. Wcześniej występował w Brazylijskiej drużynie - Sport Club Corinthians, gdzie wygrał Copa Libertadores (sezon 2011/12) oraz zdobył Mistrzostwo Brazylii (w 2015 roku). 

 

Po udanym sezonie w Brazylii, trafił do FC Porto, gdzie grał na pozycji środkowego obrońcy. Rozegrał 142 mecze oraz strzelił 11 goli. 

 

Jest do dość szybki zawodnik, który dobrze odczytuje grę rywala. Dominuje w wysokich podaniach, a także włącza się w akcje ofensywne. W tym sezonie czyste konto udało mu się utrzymać 18 razy.  Ponadto jest trzecim graczem w Primeira Liga, który przechwycił najwięcej piłek w ostatnim sezonie (68). Ma również doświadczenie w grze w Lidze Mistrzów, gdzie wraz z FC Porto, rozegrał 27 spotkań. Źródło: atleticomadrid.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski