AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 kwietnia 2019, 14:26. Na stronie przebywa 179 kibiców.
Strona głównaPlaga kontuzji

Plaga kontuzji

08.11.2018; 01:55, saraokinc

Lucas Hernández kontuzjowany. Francuski obrońca to kolejna ofiara plagi kontuzji w drużynie Atletico. W jego przypadku chodzi o uszkodzenie mięśni przywodzicieli, co uniemożliwi mu grę na kilka tygodni. Konkretnie, zgodnie z raportem medycznym wydanym przez rojiblancos po testach w Szpitalu Uniwersyteckim w Navarra, “Lucas cierpi na mięsiste uszkodzenie w mięśniach przywodziciela prawego uda”. 

 

Obrońca, mimo zagranego pełnego meczu, wracał  do szatni z widocznym grymasem bólu na twarzy, który wskazywał że coś jest nie tak. Coś, co okazało się nową kontuzją, która jeszcze bardziej komplikuje sformowanie jedenastki na sobotni mecz z Athletic Bilbao. 

 

Problem wykracza poza to, aż siedmiu piłkarzy zostało kontuzjowanych w ostatnich siedmiu dniach. Prawie wszyscy z powodu dyskomfortu w mięśniach. Za przygotowanie fizyczne piłkarzy, odpowiedzialny jest Óscar Otrega, tak wychwalany kiedy to zespół pokazywał przewagę fizyczną. Teraz zostaje zakwestionowany przez niezwykłą częstotliwość dolegliwości w rojiblancos.

 

Cantera Atleti pozostaje awaryjnym rozwiązaniem, aby wyjść z tej sytuacji, która logicznie rzecz biorąc, martwi sztab szkoleniowy, który nie przestaje być zaskoczony ciągłymi stratami w drużynie. Do listy kontuzjowanych dochodzi Lucas który w przeciwieństwie do swojego kolegi z drużyny - Giméneza, nie jest graczem, który ma skłonności do takich dolegliwości jak ta, która wyklucza go z gry na kilka następnych tygodni. 

 

Siedem kontuzji w siedem dni

 

Lucas - Uszkodzenie mięśni przywodzicieli. 

 

Giménez - Połączenie kilku kontuzji. Giménez doznał aż czterech kontuzji, a ostatnią przeciwko Borussii Dortmund. 

 

Lemar - Kontuzja przeciwko Leganés. Lemar był drugą ofiarą derbów, która doznała kontuzji mięśniowych. 

 

Koke - Obrzęk mięśniowy, który sprawił, że przegapił pojedynki z Leganés i Borussiią.

 

Godín - Dyskomfort mięśniowy (Możliwy powrót na mecz z Athletic Bilbao). 

 

Costa - Napastnik z dyskomfortem w mięśniach nadal nie może wrócić.Źródło: marca.com

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski