Dziś mamy:28 March, 2024
4dn.3godz.18min.

Pontevedra 0-1 Atlético B: Udane zakończenie roku

W meczu 19. kolejki Segunda División B rezerwy Atlético Madryt pokonały na wyjeździe Pontevedrę 1-0. Decydujące trafienie było golem samobójczym. Rojiblancos tym samym przerwali serię czterech meczów bez zwycięstwa i udanie zakończyli zmagania w bieżącym roku.

Od początku obie ekipy starały się zagrozić bramkarzom, a wynik został otwarty w 26. minucie spotkania. Wówczas Cristian Rodríguez zdecydował się na dośrodkowanie, a niefortunnie interweniował Echaniz, który skierował piłkę do własnej siatki. Tuż przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć Alberto Ródenas, ale trafił w słupek.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli dążący do wyrównania gospodarze, natomiast gracze ze stolicy skupili się na obronie oraz kontratakach. Zrehabilitować starał się Echaniz, ale znakomitą interwencją popisał się Miguel San Róman. Swoje okazje mieli także Colchoneros, lecz nic się już nie zmieniło.

Na półmetku zmagań podopieczni Óscara Fernándeza zajmują ósmą lokatę i tracą pięć punktów do strefy barażowej. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane dopiero za trzy tygodnie, a rywalem będzie Gimnástica Segoviana, z którą w pierwszej rundzie Atleti wygrało 3-1.

Pontevedra – Atlético B 0-1 (0-1)