AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 kwietnia 2019, 14:31. Na stronie przebywa 191 kibiców.
Strona głównaProwadzenie wynikiem 1-0 nie jest już gwarancją zw...

Prowadzenie wynikiem 1-0 nie jest już gwarancją zwycięstwa

04.11.2018; 14:43, Kuszlyk

Jednym z piętn sukcesu osiągniętego przez Diego Simeone jest to, że gdy prowadzony przez niego zespół prowadził, wynik meczu mógłby zostać już ustalony. Jego piłkarze osiągnęli perfekcję w grze defensywnej i byli w stanie utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety, w obecnym sezonie to już się nie sprawdza i stanowi jedynie wspomnienie zespołu, który  tym stylem brylował w przeszłości.

Leganés w swoim poprzednim meczu pilnie potrzebowało bramki. Jeden stały fragment gry umożliwił im doprowadzenie do remisu, szkodząc Atlético w ich rywalizacji o mistrzostwo Hiszpanii. Sęk tkwi w tym, że to nie pierwszy raz, kiedy podobna sytuacja miała miejsce.

A dokładniej, jest to trzeci taki przypadek. Wcześniej drużyna Diego Simeone roztrwoniła prowadzenie w meczu z Valencią oraz Villarrealem. Jest to łącznie aż sześć punktów, które ekipa z Madrytu straciła ze względu na nieumiejętność utrzymania jednobramkowego prowadzenia do końcowego gwizdka.

Szczególnie niekorzystnie to wygląda w porównaniu z poprzednimi sezonami. Łącznie w rozgrywkach 2013/14 oraz 2014/15 Rojiblancos nie byli w stanie utrzymać prowadzenia trzykrotnie. W całej kampanii 2016/17 przydarzyło im się to zaledwie raz. To tylko potwierdza, że jedna z najmocniejszych cech drużyny nie jest już tak skuteczna jak kiedyś.

Coś, co niegdyś było znakiem rozpoznawczym Atlético, obecnie jest ich słabym punktem. Jest to jeden z elementów, nad którymi drużyna koniecznie musi popracować, jeśli nadal chce marzyć o sukcesach.Źródło: Marca

Ile sezonów gramy z tyłu Juanfranem, Godinem i Filipe? Zawodnicy starzy i wyeksploatowani i dlatego tracimy bramki, inna sprawa, że wcześniej graliśmy na dwóch DM-ów a teraz na jednego to też ma znaczenie. Mam nadzieję, że po sezonie odejdzie Simeone, pewna formuła się wyczerpała zarówno pod względem taktyki jak i wykonawców, a nasz trener ciągle to samo. Czekam na trenera z wizją gry na TAK, bo to co my gramy to jest murarka na poziomie Conte i Murzynio.

johny / 5 miesięcy temu

Godin też nie jest już niestety gwarantem solidnej defensywy, co prawda ostatnio jest w całkiem niezłej formie, ale początek sezonu miał IMO mizerny.
Wydaje mi się, że nasza obrona przy stałych fragmentach stała się strasznie chaotyczna, chłopaki sami sobie przeszkadzają. Nie wiem czy to brak koncentracji, czy pracy nad tym aspektem, ale źle to wygląda.
Inna sprawa, że Griezmann spaprał piłkę na 1-2 - ten problem byłby zdecydowanie mniej palący, gdybyśmy byli skuteczniejsi pod bramką rywala.

AdM / 5 miesięcy temu

Nie było w składzie Godina, wtedy obrona gra gorzej. Warto przyjrzeć się jak padł 1-1, tego można się uczyć: Carrillo z Tarinem skupiają uwagę, Tarin cofa się na puste miejsce by przyjąć centrę, Carrillo obiegiem melduje się w 5tce i wbija podanie Tarina.

dalmare / 5 miesięcy temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski