Dziś mamy:23 April, 2024
4dn.9godz.28min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Raport z wypożyczeń #23: Asysta Bernarda Mensaha

To nie był najlepszy tydzień w wykonaniu Rojiblancos grających na wypożyczeniach. Indywidualnie wyróżnił się Bernard Mensah, który zanotował asystę. Dobrą postawę wciąż prezentuje Diogo Jota, który wraz ze swoim klubem pewnie kroczy do Premier League. Martwić ponownie może forma Luciano Vietto, który nadal nie potrafi odnaleźć się pod bramką przeciwnika. Ostatnie dni na zmianę otoczenia ma Héctor Hernández, który nie stanowi opcji dla trenera Albacete.

Héctor Hernández (Albacete)

Napastnik w 2018 roku nie pojawił się nawet w kadrze meczowej. Jego koledzy uporali się z Alcorcón 2-0 i awansowali na 11. miejsce w tabeli Segunda. Napastnikowi znacznie lepiej wiedzie się w życiu prywatnym. W niedzielę na Instagramie pochwalił się zdjęciami z wycieczki do Grenady, gdzie towarzyszyła mu jego piękniejsza połówka Mia.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki zmierzyły się na wyjeździe z Ipswich, a Portugalczyk wybiegł w podstawowym składzie. Był aktywny i dobrze radził sobie z dryblingami, a także podjął próby zdobycia bramki. Tego dnia jednak świetnie był dysponowany Bartosz Białkowski między słupkami rywala. Goście wygrali skromnie 1-0, a Jota zanotował pełne 90 minut. Wolverhampton ma już dwanaście punktów przewagi po 29. kolejce Championship, a faktu dominacji nie przesłania fakt rozegrania jednego spotkania więcej.

Pierre Kunde (Granada)

Mimo porażki 0-3 z Barceloną B, Kameruńczyk był jednym z najlepszych w ekipie pokonanych i rozegrał cały mecz. Andaluzyjczycy kontynuują wyjazdową niemoc, gdyż na trzy punkty na obcym terenie czekają od października. Dodatkowo w ostatnich czterech kolejkach przegrali trzykrotnie, ale mimo to wciąż kręcą się wokół strefy barażowej, do której tracą zaledwie punkt.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghański pomocnik rozegrał pełny mecz przeciwko Beşiktaşowi i to bardziej utytułowany rywal prowadził 2-0 do przerwy. Mensah nie bał się wchodzić w pojedynki i wiele piłek przechodziło przez niego. W drugiej odsłonie zanotował czwartą asystę w sezonie, a jego drużyna przegrała ostatecznie 1-2 i w tabeli plasuje się na 11. miejscu.

André Moreira (Belenenses)

Klub młodego bramkarza w ubiegłym tygodniu nie rozgrywał spotkań i dopiero w poniedziałek rozegra ligową potyczkę przeciwko Benfice.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk opuścił drugi mecz ze względu na zawieszenie. Drużyna bez większych problemów rozbiła Lorcę 5-1 i awansowali na 4. miejsce w Segunda División. Do pozycji dającej bezpośredni awans tracą obecnie trzy punkty.

Luciano Vietto (Valencia)

Argentyńczyk znalazł się w wyjściowej XI na rewanżowy mecz Copa del Rey przeciwko Alavés. Był to slaby występ napastnika, który grał prawie godzinę i nie oddał ani jednego strzału. Z boiska zszedł przy stanie 0-0, a ostatecznie Baskowie wygrali 2-1, więc była potrzebna dogrywka, a następnie seria rzutów karnych, w której więcej zimnej krwi zachowały nomen omen Nietoperze. Półfinałowym rywalem podopiecznych Marcelino będzie Barcelona. Kilka dni później Vietto przesiedział cały mecz ligowy z Realem Madryt na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał 1-4. VCF utrzymał jednak trzecią pozycję w lidze.