Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.2godz.55min.

Raport z wypożyczeń #38: Vietto przełamał strzelecką niemoc, asysta Caio

W końcówce sezonu postanowił o sobie przypomnieć Luciano Vietto, który po długim okresie oczekiwania, zdobył bramkę dla Valencii. Pozytywne wieści napływają także z Brazylii, gdzie Caio Henrique dobrze sobie radzi w Paranie, co ostatnio udowodnił asystą. Zmagania już wcześniej zakończył Diogo Jota w barwach Wolverhampton i mógł podczas klubowej gali odebrać nagrodę dla najlepszego strzelca zespołu w lidze.

Caio Henrique (Paraná)

Na początku ubiegłego tygodnia zagrał przeciwko Chapecoense, przeciwko któremu bardzo dobrze radził sobie w ataku, tworząc kilka groźnych okazji. Beniaminek wywalczył pierwszy punkt w sezonie po remisie 1-1, a pomocnik grał do 73. minuty, kiedy wynik był już ustalony. W weekend przyszedł czas na starcie z Santosem, a Caio ponownie pojawił się w wyjściowej XI. Ponownie wyróżnił się dobrą postawą, lecz drużyna przegrała 1-3. W końcówce meczu wypożyczony zawodnik zanotował asystę przy trafieniu ustalającym rezultat. Paraná z punktem na koncie zajmuje ostatnie miejsce i traci cztery oczka do bezpiecznej pozycji.

Héctor Hernández (Albacete)

Po raz drugi z rzędu zagrał od początku, przeciwko Realowi Valladolid. Napastnik zaprezentował się przeciętnie i w 64. minucie został zmieniony, kiedy drużyna przegrywała 1-2. Ostatecznie porażka wyniosła 2-3, a w tabeli Albacete zajmuje czternastą lokatę.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki po zakończonym sezonie zorganizowały galę, na której nagrodzono poszczególnych piłkarzy. Portugalczyk otrzymał statuetkę za bycie najlepszym strzelcem zespołu, dla którego zdobył osiemnaście bramek w Championship.

Pierre Kunde (Granada)

Zmiana trenera na niewiele się zdała na Nuevo Los Cármenes. Andaluzyjczycy przegrali z Rayo Vallecano 0-2, a Kameruńczyk zszedł po 58. minutach, kiedy na tablicy widniało 0-0. W kolejnym meczu zespół przegrał w takim samym wymiarze z Almeríą. Pomocnik tym razem rozegrał pełne 90 minut i był jedną z najjaśniejszych postaci w swojej ekipie, notując 96% celnych podań przy ponad 50 próbach. Granada zajmuje 10. lokatę w Segunda i ma już tylko iluzoryczne szanse na baraże o awans do LaLiga.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Zagrał od początku z Gençlerbirliği, lecz po 37 minutach został zmuszony do zejścia z uwagi na kontuzję. W tym momencie było 0-0, a ostatecznie drużyna ze Stambułu wygrała 3-1. Na kolejkę przed końcem drużyna Kemala Özdeşa awansowała na ósmą pozycję ligi tureckiej.

André Moreira (Belensenses)

Nie pojawił się w kadrze meczowej na ostatnie spotkanie ligowe przeciwko Boaviscie, przegrane 0-1. Lizbońska drużyna zakończyła zmagania w Primeira Liga na dwunastym miejscu, zdobywając 37 punktów. Wypożyczony golkiper w ciągu pół roku zdołał rozegrać 11 spotkań, w których zachował 5 czystych kont.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Nie udało mu się rozegrać ani minuty w dwóch ostatnich potyczkach z Granadą oraz Córdobą. Oba przesiedział na ławce rezerwowych, a Franjirrojos zwyciężyli 2-0, a następnie przegrali 1-2. Madrycki zespół zapewnił już sobie co najmniej grę w barażach o awans do LaLiga i pozostaje liderem Segunda.

Luciano Vietto (Valencia)

Wystąpił od początku w starciu z Gironą i w 61. minucie po przebiegnięciu z piłką kilkudziesięciu metrów oddał strzał z dystansu, który przesądził o minimalny zwycięstwie. Było to pierwsze trafienie napastnika od lutego. Na kolejkę przed końcem zmagań w Primera División, Los Che są na czwartym miejscu i taką pozycję zajmą w ostatecznej tabeli.