Dziś mamy:24 April, 2024
2dn.22godz.0min.

Raport z wypożyczeń, 5-11 grudnia: Amath walczy o tytuł gracza miesiąca w Segunda

Kolejny tydzień przyniósł dobre informacje związane z wypożyczonymi graczami Atlético. Amath Ndiaye znalazł się wśród trójki nominowanych graczy do tytułu najlepszego piłkarza Segunda División w listopadzie. Być może za dwa dni Senegalczyk będzie święcił indywidualny triumf. Debiutu w Boca Juniors doczekał się Axel Werner, który zastąpił kontuzjowanego Guillermo Sarę. Z bramek cieszyli się także Héctor Hernández oraz Diogo Jota. Na drugim biegiunie jest Luciano Vietto, do którego coraz mniej cierpliwości ma Jorge Sampaoli z uwagi na brak bramek napastnika.

Matías Kranevitter i Luciano Vietto (Sevilla)

Zaufanie Jorge Sampaoliego w stosunku do nieskutecznego Vietto powoli się kończy i w spotkaniu Ligi Mistrzów napastnik zasiadł tylko na ławce rezerwowych i nie miał okazji do gry. Starszy z Argentyńczyków zaliczył jedynie dwuminutowy epizod, a Sevilla zremisowała z Lyonem 0-0. Gracze z Andaluzji awansowali do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. W meczu ligowym z Celtą obaj piłkarze znaleźli się wśród rezerwowych i obaj nie pojawili się na murawie. Sevilla wygrała gładko 3-0 i zajmuje 3. miejsce w tabeli LaLiga.

Diogo Jota i Óliver Torres (Porto)

Smoki najpierw mierzyły się z Leicester w Lidze Mistrzów i dokonały pogromu Anglików aplikując im pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Udział w wyniku miał Portugalczyk, który zanotował trafienie. Obaj Rojiblancos rozegrali pełne 90 minut. Porto awansował do 1/8 finału Ligi Mistrzów z drugiego miejsca w grupie G. Skuteczność Porto przełożyła się na rozgrywki krajowe, bowiem w spotkaniu z Feirense udało im się zwyciężyć 4-0 i awansować na pozycję wicelidera Primeira Liga. Ponownie Jota oraz Óliver zaliczyli cały mecz.

Axel Werner (Boca Juniors)

20-latek w końcu miał okazję zadebiutować w argentyńskim potentacie. Pierwszy występ był możliwy, gdyż kontuzji barku doznał etatowy bramkarz Guillermo Sara. Potrzebna jest operacja, a przerwa w występach może potrwać nawet sześć miesięcy. Debiut Wernera przypadł na derbowy pojedynek z River Plate. Boca wygrało 4-2 i zostało liderem ligi argentyńskiej.

Theo Hernández (Alavés)

Beniaminek Primera División zmierzł się w Eibarem w 15. kolejce ligowej. W pojedynku ekip z Kraju Basków doszło do bezbramkowego remisu, a francuski obrońca rozegrał 90 minut. Po tej serii gier drużyna Mauricio Pellegrino zajmuje bezpieczną trzynastą pozycję.

Rafael Santos Borré (Villarreal)

Kolumbijczyk nadal nie potrafi przekonać do siebie Frana Escriby. W spotkaniu Ligi Europy 21-latek otrzymał tylko 10 minut na pokazanie swoich umiejętności. Villarreal wygrał to spotkanie i awansował do 1/16 finału rozgrywek. W kolejnym meczu w LaLiga z Leganés napastnik otrzymał tyle samo czasu, a jego drużyna zremisowała bezbramkowo. Żółta Łódź Podwodna jest na szóstym miejscu w lidze, ale ma do rozegrania mecz piętnastej kolejki.

Javier Manquillo (Sunderland)

Boczny obrońca znowu nie znalazł się w wyjściowym składzie, a na boisku zameldował się tylko na ostatnie pięć minut. Jego zespół poległ ze Swansea 0-3 i ponownie znalazł się na ostatnim miejscu w Premier League. Czarne Koty tracą dwa punkty do pozycji dającej utrzymanie w lidze.

Amath Ndiaye (Tenerife)

Zespół z Teneryfy po sześciu meczach bez porażki zszedł z boiska pokonany. Pogromcą okazało się Levante, które wygrało skromnie 1-0. Senegalczyk zaliczył pełne spotkanie, a Kanaryjczycy spadli na 13. pozycję w Segunda División. Dobre występy w ostatnim czasie sprawiły, że gracz został nominowany do nagrody najlepszego piłkarza listopada w drugiej lidze.

Héctor Hernández (Albacete)

21-latek zdobył kolejną bramkę w Segunda División B. Tym razem napastnik znalazł patent na bramkarza Socuéllamos, a Albacete dzięki temu zremisowało 1-1. Zespół, mimo straty punktów, jest liderem grupy II i ma sześć punktów przewagi nad Toledo.

Nie grali: Bernard Mensah (SC Vitória; tylko w kadrze), Emiliano Velázquez (Braga; kontuzja), Guilherme Siqueira (Valencia, tylko w kadrze)