Dziś mamy:19 April, 2024
2dn.16godz.41min.

Raport z wypożyczeń #5: Diogo Jota zapewnił zwycięstwo Wilkom

Najwyższy poziom spośród wypożyczonych niezmiennie trzymają Diogo Jota oraz Óliver Torres, którzy wymiernie uczestniczyli w zwycięstwach swoich zespołów, a Portugalczyk wręcz je zapewnił. Źle ułożyła się przygoda w Copa del Rey trzech piłkarzy reprezentujących kluby Segunda División. Pierre Kunde, Emiliano Velázquez oraz Héctor Hernández wraz ze swoimi klubami odpadli z dalszej rywalizacji. Poza grą z uwagi na uraz wciąż pozostaje Vitolo.

Héctor Hernández (Albacete)

W ubiegły poniedziałek napastnik zadebiutował w tym sezonie, otrzymując 14 minut w ligowym pojedynku z Alcorcón, przegranym 0-1. Trzy dni później trener postawił na Kanaryjczyka od pierwszych minut w meczu Copa del Rey z Osasuną. W emocjonującym spotkaniu Alba prowadziło 2-1 do 88. minuty, ale dwie szybkie akcje rywali sprawiły, że to oni awansowali do kolejnej rundy. Héctor rozegrał 90 minut. Tydzień zwieńczyła ligowa potyczka z Lugo, a napastnik ponownie wybiegł w wyjściowym składzie, lecz i tym razem nie było mu dane wpisać się na list strzelców. Przebywał na murawie do 63. minuty, a Albacete przegrało 0-1. Podopieczni José Manuel Airy z jednym punktem są na przedostatniej pozycji w Segunda División.

Diogo Jota (Wolverhampton)

Wilki wróciły na zwycięską ścieżkę po dwóch ligowych niepowodzeniach. Tym, który dał trzy punkty, był właśnie Portugalczyk. Wypożyczony piłkarz zagrał od pierwszej minuty i już w 10. minucie zdobył kapitalną bramkę z dystansu przeciwko Millwall. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. To drugi gol 20-latka w tym sezonie Championship, który grał do 87. minuty. Po sześciu kolejkach Wolves zajmują 3. miejsce w tabeli, tracąc punkt do miejsca premiującego awansem.

Pierre Kunde (Granada)

22-latek w końcu otrzymał szansę gry w wyjściowej XI, a stało się to w spotkaniu Pucharu Króla przeciwko Saragossie. Nie był to jednak wielki mecz Kameruńczyka i andaluzyjskiej ekipy, która polegał 0-3 i odpadła z rywalizacji. Następnie w lidze spadkowicz z LaLiga zmierzył się z Tenerife, a tym razem Kunde zasiadł na ławce rezerwowych. Pomocnik wszedł w 87. minucie przy stanie 1-1, a spotkanie po szalonej końcówce zakończyło się remisem 2-2. Granada w czterech meczach Segunda osiągnęła tylko remisy i zajmuje 15. pozycję.

Bernard Mensah (Kasımpaşa)

Ghańczyk w meczu 4. kolejki tureckiej ligi ponownie zasiadł na ławce rezerwowych. W meczu z Malatyasporem pojawił się na boisku w 77. minucie przy remisie 2-2. Cztery minuty później pomocnik mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale z około 3 metrów trafił w poprzeczkę, mając przed sobą pustą bramkę. Ostatecznie ekipie Mensaha udało się wygrać 3-2. Kasımpaşa zajmuje 5. miejsce w tabeli z siedmioma punktami na koncie i trzema oczkami straty do lidera.

André Moreira (Braga)

Bramkarz zasiadł na ławce rezerwowych w meczu ligowym przeciwko Vitória FC. Jego zespół przegrał 0-2, a pierwsza bramka padła po karnym sprokurowanym przez jego konkurenta do gry w bramce, który w walce o piłkę popchnął rywala. W tabeli Braga jest dziewiąta.

Óliver Torres (Porto)

Smoki podjęły na własnym terenie Chaves, a pomocnik znalazł się w wyjściowym składzie. Wychowanek Rojiblancos chętnie pokazywał się do gry i często miał piłkę przy nodze. Porto bez problemu ograło rywala 3-0, a Óliver zanotował asystę po dośrodkowaniu przy ostatnim trafieniu i rozegrał mecz w pełnym wymiarze. Podopieczni Sérgio Conceição bez straty punktu i bramki są liderem Primeira Liga po 5. kolejce.

Emiliano Velázquez (Rayo Vallecano)

Urugwajczyk w środku ubiegłego tygodnia zadebiutował w nowych barwach, ale nie będzie miło wspominał występu. Obrońca zagrał od początku potyczki z Tenerife w ramach Copa del Rey. Defensywa funkcjonowała bardzie źle w tym meczu, toteż rywale z Wysp Kanaryjskich łatwo zwyciężyli 3-0 i wyeliminowali madrycki zespół. Velázquez grał przez 90 minut. W następnym meczu, w Segunda División z Osasuną, środkowy obrońca zasiadł na ławce rezerwowych i wszedł w 57. minucie przy stanie 0-1. Rayo dążyło do wyrównania, lecz w końcówce rywale zdołali dobić gospodarzy 3-0. Po czterech kolejkach Błyskawice mają pięć punktów i zajmują 12. miejsce.

Vitolo (Las Palmas)

Skrzydłowy pracował nad powrotem do pełni sprawności po urazie więzadeł, aby zagrać przeciwko Máladze, co ostatecznie mu się nie udało. Jego koledzy dobrze sobie poradzili, wygrywając 3-1. Dzięki zwycięstwu Los Amarillos awansowali na 14. miejsce w tabeli. To były pierwsze punkty w trzech kolejkach.