Alaves vs Atletico Madryt
1dn.10godz.41min.
14.00 X3.40 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Remis z Barceloną

W trzynastej kolejce Primera División Atletico remisuje z Barceloną 1:1 po bramkach Diego Costy i  Dembélé.

Mecz rozpoczął się piękną mozaiką na Estadio Wanda Metropolitano przygotowaną przez kibiców. Już w pierwszych dziesięciu minutach było widać przewagę zespołu z Katalonii mimo, ze obie drużyny w mecz weszły dosyć spokojnie i tak właśnie wyglądała pierwsza połowa. Spokojna, bez decydujących akcji i bramek.

Druga połowa choć z bramkami, dużo nie różniła się od pierwszej. Obie drużyny miały kilka akcji, ale aż do 78 minuty, do żadnej z bramek nie wpadła piłka. Zmienił to Diego Costa strzelając gola na 1:0. Po tym golu Barça obudziła się na ostanie 12 minut meczu, tworząc kilka akcji. Mimo prób obrony i interwencji Oblaka, w 90 minucie Dembélé strzelił gola wyrównującego, utrzymując pozycje lidera Barcelony w La Liga.

Podsumowując, mecz nie był taki jakiego można było się spodziewać po czołówce ligi hiszpańskiej. Obie drużyny muszą po tym spotkaniu wiele poprawić.

Panowie, kibice oczekują więcej…

Składy:

Atletico Madryt:

Oblak; Filipe Luís, L.Hernández, Savić, Arias; Lemar (Vitolo 64’), Saúl, Rodrigo, Koke; Diego Costa (Correa 80’), Griezmann

FC Barcelona:

Ter Stegen; Jordi Alba, Umtiti, Piqué, Semedo; Vidal (Malcom 85’), Arthur (Dembélé 80’), Busquets, Sergi Roberto (Rafinha 45’); Suárez, Messi

Remady96
Remady96

Mecz nudny jak flaki z olejem. Pierwsze 80 minut nudniejsze, pod hitów naszej ekstraklasy. Potem ładujemy gola i obrona Częstochowy, jak się to skończyło to wiadomo. Mecz bez historii.

dalmare
dalmare

„Mecz nudny jak flaki z olejem (…) Mecz bez historii.”- jaka świadomość taka percepcja

Jaro95
Jaro95

I co takiego złego jest w tej wypowiedzi,biorąc pod uwagę, że większość spotkań nie da się oglądać i można w o wiele lepszy sposób spożytkować ten czas?

dalmare
dalmare

„I co takiego złego jest w tej wypowiedzi…”- Nie napisano że w wypowiedzi jest coś złego; błąd dyskusji zwany rozszerzeniem.
„…co takiego złego jest w tej wypowiedzi, biorąc pod uwagę, że większość spotkań nie da się oglądać…”- < W tym zdaniu kilka na raz błędów dyskusji: poza przypisaniem rozmówcy niewypowiedzianych treści, odwołanie się do argumentu rzekomego stanu ogólnego. Prawda obiektywna: percepcja zależy od poziomu świadomości; tak w przypadku odbioru sztuki, meczu, jak każdego obserwowanego zdarzenia i zjawiska. Tu, w przypadku obu wpisów, dziwi mnie autorytarność, i brak wyczuwalnej więzi; wielu odbiera inaczej skoro na Wanda przychodzi po 60 tysięcy kibiców.

kamilinho
kamilinho

Chyba zrozumiałe jest że jak tu ktoś wstawia swoje odczucia odnośnie meczu czy ogólnie tego jak mu się ostatnio futbol grany przez Atletico podoba, nad swoją ksywką w komentarzu, to jest to jego subiektywne zdanie, a nie „odwołanie się do argumentu rzekomego stanu ogólnego”, co sugerujesz? Czy my, ludzie sympatyzujący z Atletico w mniejszym lub większym stopniu, musimy odczuwać taką więź jak ludzie z Madrytu, wychowani w miłości do klubu, będący na każdym meczu itp? Chyba nie, to nie ten poziom kibicowania. Dziwi Cię to? No to nie wiem co można poradzić w tej sytuacji, musisz chyba tak w tym… Czytaj więcej »

dalmare
dalmare

Faktycznie dziwi mnie że na stronie klubowej pod Atletico-Barcelona kibice aktywują się dopiero z powodu mojego komentarza. ” Dziwi Cię to?” Tak.
„…Strasznie mnie dziwi po co te komentarze i chęć wywyższenia się intelektualnego na tle 'szarej masy’ kibiców tego forum, która aż bije z tych kilku, przeszytych wyszukanym słownictwem…”- <Żebyście tyle uczuć i weny oddali dramatycznemu meczowi swego zespołu nie byłoby zdziwienia i komentarza.

kamilinho
kamilinho

Mogę mówić tylko za siebie, więc to zrobię: nudzi mnie oglądanie Atletico okrutnie, mecz z Barceloną był pierwszy od naprawdę dawna jaki obejrzałem, i utwierdziłem się w przekonaniu że dalej mi się nie chce takiego futbolu oglądać. Nie podobało mi się danie chorej tygodniówki Griezmannowi, brak pomysłu na drużyny młodzieżowe. Nigdy nie aspirowałem do miana kibica roku, mam sympatię do Atletico od dobrych 12 lat ale jakoś miłość się wyczerpała, zaglądam na stronę regularnie chyba bardziej z przyzwyczajenia, czasami coś napiszę ale raczej rzadko. Podejrzewam że jest tu więcej takich osób, co w połączeniu z obowiązkami, brakiem czasu, skutkuje tym… Czytaj więcej »

dalmare
dalmare

Pod meczem pisze się o meczu, zwłaszcza tak ważnym: o przejście lidera, dramatycznym przez brak filaru defensywy, zejście z kontuzją napastnika, konieczność przetrzymania determinacji (takiego) rywala po stracie przezeń gola.
Jeśli jak twierdzisz nie jesteś na tyle zaangażowany by mecz cię poruszył i by o tym napisać, to po prostu nie spamuj w odpowiedzi na wyimaginowane skrzywdzenie.