AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 czerwca 2019, 21:27. Na stronie przebywa 329 kibiców.
Strona głównaRodri zostanie piłkarzem Atlético Madryt

Rodri zostanie piłkarzem Atlético Madryt

24.05.2018; 15:20, Manian

Atlético Madryt poinformowało o porozumieniu z Villarrealem w sprawie zakupu Rodrigo Hernándeza, znanego po prostu jako Rodri. Pomocnik zostanie graczem Rojiblancos 1 lipca i zwiąże się z klubem pięcioletnią umową. Kwota transferu wyniosła około 20 mln €.

 

Rodri urodził się 22 czerwca 1996 roku w Madrycie i jest wychowankiem Atlético, w akademii którego przebywał do 2013 roku. Wówczas trenerzy orzekli, że ma zbyt słane warunki fizyczne i młody piłkarz przeniósł się do Żółtej Łodzi Podwodnej. Dziś 21-latek może pochwalić się 190 cm wzrostu.

 

W barwach Villarrealu zadebiutował pod koniec 2015 roku w meczu Copa del Rey przeciwko Huesce. W zakończonej kilka dni temu kampanii był już kluczowym graczem piątej drużyny LaLiga. Łącznie dla Los Amarillos wystąpił w 84 meczach i 2 razy wpisał się na listę strzelców. W marcu po raz pierwszy zagrał w reprezentacji Hiszpanii, ale nie otrzymał powołania na Mistrzostwa Świata.

 

Jako główne atuty Rodriego wymienia się ofensywne wejścia oraz grę w powietrzu. Świetnie przechwytuje piłki, czego potwierdzeniem jest najlepszy wynik (320) w Primera División w sezonie 2017/18.Źródło: atleticodemadrid.com/własne

Swietny transfer jaki nr na koszulce?
Na LO Jonny Castro na PO Djibril Sidibe.

BUDZU17 / 1 rok temu

na PO jest Sime oraz Juanfran leciwy ale może tam zagrać Thomas i Gimenez a na LO jest leciwy Filipe i od biedy Lucas, konieczny jest zawodnik 1:1 do Filipe i powiem szczerze, że ciężko mi kogoś wskazać. Na PO wskazałbym od razu Odriozolę, Cancelo lub Hysaja a na LO to chyba jedynie Gayę, Ghoulama lub Moreno.

johny / 1 rok temu

Rodri to jest kozak! 20 baniek to promocja.

Łysy / 1 rok temu

Pożyjemy, zobaczymy, nie jaram się, nie skreślam, ale jak na te "ofensywne wejścia" to bramek za dużo nie nastrzelał w tych 84 meczach. To raczej typ takiego Gabiego, który sporo odbiera, ale pod bramką rywala robotę robi raz od święta.

Korona / 1 rok temu

Według najnowszych doniesień klauzula w kontrakcie Rodriego wynosi 70 mln.

To śmieszne, że sprowadzając zawodnika z ogromnym potencjałem dajemy mu klauzulę na tak żałosnym poziomie. Przy zmianach na rynku będzie musiał podpisać nowy kontrakt za rok, co wygeneruje dodatkowe koszty, więc chyba lepiej zrobić coś raz, a dobrze. W takiej Valencii Ferrán Torres, który do poważnej piłki dopiero wchodzi ma klauzulę na poziomie Griezmanna, który jest topowym zawodnikiem na swojej pozycji.

Torres94 / 1 rok temu

I na PO też czas swoją drogą

AfanasolBenz / 1 rok temu

Może ale cieszy, że klub stawia na mlodych wychowanków a przy tym Hiszpanów. Środek pomocy mamy, pora na Lo.

johny / 1 rok temu

Trochę jaranko

steken / 1 rok temu
Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski