AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 20 czerwca 2019, 21:16. Na stronie przebywa 320 kibiców.
Strona głównaSimeone: "Jakość ławki rezerwowych często odr...

Simeone: "Jakość ławki rezerwowych często odróżnia drużyny ze szczytu od reszty"

08.10.2018; 01:20, Kuszlyk

Diego Simeone podczas konferencji prasowej odpowiedział na wiele pytań związanych z ostatnim meczem przeciwko Betisowi. Poruszone tematy to między innymi rola trenera w sukces zespołu, taktyka na ostatni mecz oraz gra Nikoli Kalinicia.

Tymczasowy lider w tabeli:
 ​"Zawsze spoglądamy na wszystko spokojnie i staramy się poprawiać. Po meczu z Eibarem stawaliśmy się coraz lepsi, zwiększając naszą intensywność i skuteczność."

Dotychczasowe wyniki: "Rozpoczęliśmy sezon od zwycięstwa w Superpucharze przeciwko Realowi, zagraliśmy dobrze przeciwko Valencii, graliśmy z Rayo, przeciwko Celcie nie pokazaliśmy nic szczególnego... w meczu z Eibarem poszło nam już lepiej. W każdym kolejnym meczu stawaliśmy w szranki z coraz silniejszym rywalem, stopniowo powracając do stabilnej formy."

Setién: "Setién to trener, który ma klarowny pomysł na futbol i skutecznie wdraża go swoim piłkarzom. W ostatnich sezonach ma lepszych graczy, a za tym idą lepsze wyniki. Betis się rozwija i to jest widoczne. Przez ostatnie siedem lat do każdego meczu z nimi podchodziliśmy jak do finału."

Rola trenera: "Trenerzy są ważni w drużynach, ponieważ znamy swoich piłkarzy lepiej niż ktokolwiek inny. Ja w nich wierzę. Jeśli wpuszczam na boisko Thomasa w miejsce Kalinicia, robię to dlatego, że moim zdaniem w ten sposób możemy wygrać mecz. Rozpoczęcie meczu z Lemarem zwiększyło naszą kontrolę w środku pola, a wejście Correi dodało nam skrzydeł w ataku. To gracze sprawiają, że możemy celebrować sukcesy, a naszym zadaniem jest jak najlepsze wykorzystanie ich potencjału."

Druga połowa: "Mecze trwają 90 minut. Nie jestem zwolennikiem takiej samej gry w każdej fazie meczu. Oni byli pełni sił w pierwszej połowie, co widać szczególnie w posiadaniu piłki. Chcieli wówczas napierać na naszą bramkę. W drugiej połowie my ruszyliśmy do ataku, ponieważ nadal mieliśmy dużo sił. Dużą rolę odegrali zmiennicy, którzy zostali wprowadzeni na boisko. Jakościowa ławka rezerwowych często odróżnia drużyny ze szczytu od reszty. Z takimi graczami jak Thomas, Correa czy Arias mamy sporo możliwości na rozegranie meczu."

Kalinić: "Podobało mi się jego zaangażowanie. Mamy wobec niego duże oczekiwania. Jego dwie sytuacje pokazały, że jest bardzo groźnym napastnikiem. Jest to typ piłkarza, którego latem szukaliśmy i ja bardzo w niego wierzę."Źródło: Marca

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski