AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 16 października 2018, 02:01. Na stronie przebywa 181 kibiców.
Strona głównaSystem VAR może być testowany w czasie rewanżu z E...

System VAR może być testowany w czasie rewanżu z Elche

12.11.2017; 10:42, Dylan

System VAR jest o kroczek bliżej do bycia wprowadzonym w Hiszpanii. Tamtejsza federacja otrzymała bowiem autoryzację, dzięki której można zacząć go wdrażać w krajowe rozgrywki.

 

Jeśli nic się nie zmieni, pierwszy test systemu VAR odbędzie się podczas rewanżowego meczu 1/16 finału Copa del Rey pomiędzy Atlético i Elche, który zostanie rozegrany 29 listopada na Wanda Metropolitano. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to jedynie pierwszy test, dlatego też system VAR nie będzie miał jeszcze wpływu na decyzje sędziego.

 

Choć nowa technologia używana jest już na co dzień w sporej części Europy, Hiszpania skutecznie opierała się jej. Wszystko zmieniło się jednak po odsunięciu od władzy Ángela Villara, który jako prezydent federacji był negatywnie nastawiony do jakichkolwiek zmian. Warto jednak wspomnieć, że choć FIFA chce, by system VAR był obligatoryjny we wszystkich rozgrywkach po Mundialu w Rosji, nowa technologia budzi wiele kontrowersji i wytykane są jej liczne wady, poddające w wątpliwość jej faktyczną przydatność. Ma to miejsce m.in. w Serie A i Bundeslidze.

 

Podobnie jak Hiszpania, Anglia również nie wprowadziła jeszcze systemu VAR, choć pierwszy krok został już wykonany podczas niedawnego towarzyskiego spotkania reprezentacji z Niemcami.Źródło: MARCA

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski