AtleticoPoland.com - Polska strefa fanów Atletico Madryt

DZISIAJ JEST: 23 maja 2019, 19:09. Na stronie przebywa 293 kibiców.
Strona głównaTrzy miesiące bez Diego Costy

Trzy miesiące bez Diego Costy

05.12.2018; 00:32, saraokinc

Sztab medyczny, zdecydował się na operacje Diego. Operacja ma zakończyć dyskomfort w stopie, który zamienił każdą grę w próbę sił. 

 

Dlatego w poniedziałek wieczorem, w towarzystwie lekarza Atletico Óscara Celada, wszedł na pokład samolotu do Brazylii, operacja odbędzie się w środę, a wykona ją: Rodrigo Lasmar, prestiżowy lekarz służby medycznej zespołu Canarinha, który pracuje z Brazylijczykami już od 12 lat. 

 

Operacja - rozwiązanie, które zakończy raz na zawsze niedogodności, na które nie znikały przy zastosowaniu zachowawczego leczenia. Problemem jest nieobecność Costy, szczególnie dla Simeone, nie będzie on mógł liczyć na niego aż do marca. Prognozy podawane przez lekarzy, którzy przystąpią do interwencji chirurgicznej szacują, że okres nieobecności nie będzie krótszy niż trzy miesiące.

 

W normalnych warunkach wystarczyłoby tylko osiem tygodni, aby zawodnik powrócił, ale fakt, że operacja przeprowadzana jest w trudnym miejscu, komplikuje sprawę. Ponowne pojawienie się potrwa nawet do czterech miesięcy.

 

W ten sposób Atlético będzie musiało nauczyć się żyć bez Costy przez co najmniej 12 kolejek w lidze, gdzie Ateti zmierzy się z:  Alavés, Valladolidem, Espanyolem, Sevillą, Levante, Huescą, Getafe, Betisem; derby przeciwko Realowi Madryt, Rayo, Villarrealem i Realem Sociedad- , w eliminacjach Pucharu Króla - byłby dostępny tylko w hipotetycznym finale - i w pierwszym etapie fazy pucharowej w Lidze Mistrzów.Źródło: marca.com/własne

Projekt: Sebastian Safian
Kodowanie i wdrożenie: Kamil Brzyski